Иранският Корпус на гвардейците на ислямската революция обяви, че е извършил атака срещу щаба на 5-ти американски флот. От своя страна, американските военни заявиха, че са нанесли удар по иранския остров Кешм, като част от действия в самозащита.
Централното командване на САЩ (CENTCOM) потвърди, че ударът е насочен към иранска военна наземна контролна станция. Според тях, операцията е била отговор на ирански опити за атака в Близкия изток.
Американските сили също така унищожили ирански балистични ракети и дронове, които били насочени към Кувейт и Бахрейн. Освен това, те блокирали петролен танкер, опитващ се да достигне иранския остров Харг, нарушавайки американската блокада.
Иранската информационна агенция Press TV, позовавайки се на Корпуса на гвардейците, съобщи за нанесен удар по американска военна база и кораба „Панай“. В района на Кешм бяха чути експлозии, а в Бахрейн бяха задействани сирени за тревога.
Кувейтската армия съобщи, че е успяла да отблъсне атаки с дронове и ракети. В Иран, властите обвиняват Вашингтон в нарушаване на примирието, свързано с израелските удари в Ливан, но не потвърдиха информация за евентуално прекъсване на комуникациите със САЩ.
Доналд Тръмп обяви, че преговорите с Иран ще продължат, след разговори с израелския премиер Бенямин Нетаняху и представители на Хизбула относно прекратяване на огъня.
Снимка: fakti.bg