Според данни на американските власти, над 900 000 нелегални имигранти са били принудително отстранени от Съединените щати от началото на втория мандат на Доналд Тръмп през януари 2025 г. Дейвид Вентурела, изпълняващ длъжността комисар на имиграционните и митническите правоприлагащи органи (ICE), сподели информацията в интервю за Breitbart News.
„От 20 януари 2025 г. Министерството на вътрешната сигурност е осъществило депортацията на над 900 000 нелегални мигранти. ICE активно разглежда нови стратегии за увеличаване на тези операции“, отбеляза Вентурела.
Доналд Тръмп по-рано е посочил, че около 25 милиона души са влезли нелегално в страната преди неговото встъпване в длъжност. Президентът многократно е подчертавал необходимостта от по-строги мерки в имиграционната политика и е обещал да реализира най-мащабната операция по депортиране в историята на САЩ.
Снимка: fakti.bg