Националният отбор на Иран направи значителна стъпка към участието си на Световното първенство по футбол през 2026 година. Футболистите, които в момента се подготвят в Турция, получиха визи за Мексико, което им позволява да отпътуват за Тихуана, където ще се проведат тренировките им по време на турнира.
Според информация на френското издание „L’Equipe“, визите са издадени в рамките на 48 часа. Посланикът на Иран в Турция потвърди, че процедурата е приключила без физическо присъствие на играчите и без снемане на биометрични данни в мексиканското посолство.
Въпреки позитивния напредък, ситуацията с участието на Иран в Мондиал 2026 остава неясна. Отборът все още не е получил визи за влизане в Съединените щати, където ще се играят мачовете им от груповата фаза.
За да се справи с несигурността, иранската футболна федерация премести тренировъчния лагер от Тусон, Аризона, в мексиканския град Тихуана.
Иран ще изиграе всичките си мачове от груповата фаза на територията на САЩ. Първата среща на отбора е насрочена за 15 юни в Лос Анджелис, където ще се изправят срещу Нова Зеландия.
Снимка: fakti.bg