Футболният клуб Берое от Стара Загора официално получи лиценз за участие в Втора лига за сезон 2026/27. След продължителен период на несигурност, решението бе взето от Апелативната комисия към Българския футболен съюз, която отмени предходния отказ на Лицензионната комисия.
Причината за положителния изход са новите документи и доказателства, предоставени от клуба. Ръководството на Берое е успяло да уреди значителна част от финансовите си задължения, което беше необходимо условие за получаване на лиценза.
В официалното съобщение се уточнява, че лицензът е издаден на основание чл. 14, т. 2, б. „д“ от Наредбата за национално клубно лицензиране (издание 2025 г.). Условието е клубът да спазва стриктно разпоредбите на чл. 50 и чл. 66 от същата наредба.
Тази новина възвърна надеждите на феновете и ръководството на Берое, които с нетърпение очакват предстоящия сезон.
Снимка: fakti.bg