Моделът и актриса Кара Делевин сподели за трудностите, с които се е сблъсквала в тийнейджърските си години, включително за преживяванията си с наркотиците. В интервю на 33-годишна възраст тя разкри, че е започнала да продава наркотици още на 14 години. Според нея един от най-сериозните ѝ проблеми е бил с кетамин, който е употребявала, докато зависимостта ѝ се задълбочавала.
През 2022 г. Делевин предприема важна стъпка към промяна, като се включва в 12-стъпкова рехабилитационна програма. Това се случва след негативна медийна реакция, когато звездата беше заснета в неугледно състояние на летището във Ван Нуйс, Калифорния.
В подкаста Call Her Daddy тя разказа за началото на употребата на наркотици и за психичните последици от тях. „Нямах средства, затова започнах да купувам наркотици, за да ги продавам и да ги употребявам сама. Почти всичките ги изконсумирах. Бях лош дилър на дрога“, сподели тя.
Делевин допълни, че наркотиците ѝ давали усещане за бягство от училищния натиск и проблемите в семейството. В най-тежкия период тя започнала да употребява LSD ежедневно, което довело до страховити халюцинации. „Мислех, че баща ми е Бог, а майка ми – дяволът. Загубих ума си“, спомня си тя.
На 15 години психичното ѝ здраве се влошило, а Кара признава, че е имала суицидни мисли. Периодът на възстановяване започнал на фестивала Burning Man, откъдето осъзнала нуждата от професионална помощ. Веднага след фестивала тя изхвърлила всичките си наркотици.
Рехабилитационната програма ѝ помогнала да се справи с травмите и да намери подкрепа. Кара Делевин подчертава значението на откритостта за собствените трудности, тъй като истинската свързаност е противоположността на зависимостта.
Снимка: fakti.bg