Guadalupe Plata идват в София за трети път

човека четат тази публикация в момента

Групата Guadalupe Plata, родом от Убеда, Южна Испания, ще изнесе концерт в столицата на 10 юни, сряда. Събитието ще се състои в Зала „Сингълс” на НДК, с начало в 20:30 часа. Музикантите се завръщат след успешни изяви в България, като първата им среща с местната публика беше през пролетта на 2023 г.

Guadalupe Plata имат на своята сметка множество сингли и шест самостоятелни албума, включително съвместен проект с рокендрол легендата Майк Едисън. Основателите на групата, Карлос Хименa и Педро де Диос, са известни виртуози на своите инструменти. Техният стил напомня на гръмотевичния тандем на братята Райт от NoMeansNo.

Третият член на състава, Луис Пантерата, допринася с уникални вокали и перкусии, което придава на изпълненията им допълнителна енергия и настроение.

Музиката на групата комбинира различни влияния, от Джон Лий Хукър до Марк Рибо, а текстовете им се изпълват с образи на змии и дяволи. Педро де Диос е не само китарист, но и художник, носител на награда за най-грозна обложка на музикален албум.

На сцената преди тях ще се изяви специален гост от Япония, който ще представи 30-минутен сет. Организаторите от „Аларма Пънк Джаз” ще обявят името на госта в деня на концерта. В края на вечерта е предвидено и афтърпарти.

Програмата за вечерта е:
20:30 – отваряне на вратите
20:45 – специален гост
21:30 – Guadalupe Plata на сцената

Билетите са налични в системата на EpayGo и на касите на EasyPay, на цена от 17 евро, която ще се увеличи на 20 евро в деня на концерта.

Снимка: fakti.bg

Не пропускайте!
Прочети също
Любопитно
Дара разкрива: Два пъти обмисляла отказ от "Еврови...
Любопитно
Лора Крумова стана жертва на интернет измама с изк...
Любопитно
5 юни 1942 г.: САЩ обявяват война на България
Любопитно
Нико Макбрейн от Iron Maiden отпразнува 74 години