Румен Спецов коментира освобождаването си от поста особен търговски управител на „Лукойл“. Той заяви, че от началото на мандата на правителството на Румен Радев не е имал комуникация с нито един от управляващите, включително министъра на енергетиката и премиера. Спецов посочи, че никой не е търсил информация от него и че никой не се е запознал с докладите, които е изпращал до Народното събрание.
„Дейността ми е прозрачна. Не са ми предоставени причини за смяната. Разбрах за решението от изявлението на министър Александър Пулев. Не е обсъждано дали ще се върна на поста директор на НАП“, добави той, цитиран от NOVA.
Спецов заема поста особен управител на „Лукойл“ от 14 ноември 2025 г., назначен по време на правителството на Росен Желязков. Тогава решението беше взето неприсъствено.
Министър Петър Дилов предложи кандидатура за нов особен управител на компанията, която играе ключова роля в осигуряването на доставки и количества на горива за българските предприятия, особено в контекста на наложените санкции от САЩ заради войната в Украйна.
Снимка: fakti.bg