От 3 до 5 юни, между 8 ч. сутринта и 8 ч. сутринта на следващия ден, движението в посока София по автомагистрала „Тракия“ ще бъде ограничено. Ремонтни дейности за монтиране на нови фуги ще се извършват в участък от 274-ти до 275-ти км, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.
Също така, преминаването по пътната връзка Ямбол – София на пътен възел „Ямбол“ при 275-ти км ще бъде затруднено. Трафикът ще бъде насочен двупосочно в платното за Бургас, а за посока София ще се използват алтернативно пътните възли „Нова Загора“ и „Зимница“.
В същия период ще има ограничения и в участъка между 284-ти и 285-ти км, където движението също ще бъде пренасочено към платното за Бургас. Изпълнението на строителните работи е възложено на „Автомагистрали“ ЕАД.
На 3 и 4 юни, между 7 ч. и 20 ч., движението при 55-ти км на АМ „Тракия“ ще бъде организирано в една лента в двете посоки за извършване на ремонтни дейности на асфалтовата настилка.
През следващите дни ще бъдат ограничени изпреварващите ленти, като движението ще протича в активните ленти. Шофьорите се призовават да бъдат внимателни и да следват указанията на пътната сигнализация.
За актуална информация относно пътната обстановка, гражданите могат да посетят сайта на АПИ или да се свържат с тях на телефон 0700 130 20.
Снимка: fakti.bg