Над 2000 нотариални акта изчезнали от Агенцията по вписванията

човека четат тази публикация в момента

От архива на Агенцията по вписванията (АВ) са изчезнали над 2000 нотариални акта на имоти, собственост на жители на София. За това информираха от неправителствената организация БОЕЦ. Вчера представители на БОЕЦ проведоха среща с директорката на АВ, Даниела Митева, по време на която тя първоначално се опита да оспори легитимността на организацията, но по-късно смени тона.

Митева потвърди, че е получен доклад от Инспектората на Министерството на правосъдието, в който се препоръчва нейното незабавно освобождаване. Въпреки това, тя заяви, че в документа има неточности. БОЕЦ подчертават, че разследването им е сред най-сериозните през последните месеци, като източниците им сочат, че нотариалните актове, изчезнали от АВ, са от периода 1912 г. до 1989 г.

Организацията разполага и със снимки, илюстриращи безстопанствеността в АВ, където документи са разпръснати в склада. Според БОЕЦ, става въпрос за схема на имотната мафия, включваща висши служители на АВ и нотариуси.

Собствениците на имоти в София са призовани да проверят статута на своите документи, особено тези на починали бездетни лица или на хора, живеещи в чужбина. Даниела Митева е заемала поста директор на АВ и през 2009 г., а по-късно е назначена от Янаки Стоилов в първия служебен кабинет на Румен Радев. БОЕЦ подчертават, че случаят е част от по-широк проблем с корупцията и управляващите, които преди време обявиха намерения за реформи.

Снимка: fakti.bg

Не пропускайте!
Прочети също
Имоти
Трагедията на проектите на Невзоров в Украйна
Имоти
Събарянето на незаконния комплекс край Варна може ...
Имоти
duPont REGISTRY PRIVÉ Sofia официално представен о...
Имоти
Дворовете на жилища - нови мини центрове за данни